16 yaşında katledilen Sıla Şentürk’ün babası konuştu

Giresun’da bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ün babası Bekir Şentürk, katil zanlısı Hüseyin Can Gökçek’in ağırlaştırılmış müebbet mahpusa çarptırılmasını kıymetlendirdi. Şentürk, yaşadıklarının tanımı olmayan bir acı olduğunu söyledi.

“Gereken cezayı aldı, ölen geri gelmez lakin en azından içimiz ferahladı.” diyen Şentürk, şunları kaydetti:

“Söylemek istediklerimiz bunlar. İnşallah bu tıp olaylar bir daha olmaz, bir Sıla gitti, bir Sıla daha gitmesin. Adalet gereğini yaptı, her vakit adalete inanmıştık. Sıla kızımızı kaybettik, üzgünüz. Fotoğrafı konutumuzun duvarında asılı. Bu tıp olayların biteceğini çok da zannetmiyorum ancak inşallah biter, inşallah sonu gelir, temennim bu tarafta. Söylenecek de çok bir şey yok adalet yerini buldu.”

Bekir Şentürk, kendilerine bu süreçte destek olan Adalet Bakanlığı, Giresun Valisi Enver Ünlü, Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu ve davanın avukatlarına teşekkür etti.

Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmada mahkeme heyeti, Hüseyin Can Gökçek’e maktul Sıla Şentürk’e yönelik aksiyonu nedeniyle “çocuğa karşı taammüden öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası vermiş, sanığın cezasında haksız tahrik indirimi uygulamamıştı.

HAVALİMANI ETRAFINDA YAKALANDI

Ankara’dan Giresun’a gelerek, 16 Şubat’ta ailesiyle yaşadığı Yalı Mahallesi’ndeki meskeninde Sıla Şentürk’ü bıçakla öldüren Hüseyin Can Gökçek, Ordu-Giresun Havalimanı yakınlarında yakalanmıştı.

Gökçek, mağdura yönelik “cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak” suçlamasıyla bir davadan daha yargılanıyor. Bu davanın gelecek duruşması, Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 23 Ocak 2023’te görülecek. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir