51. İstanbul Müzik Festivali başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Şenliği, 1-17 Haziran tarihleri ortasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Şenlik açılışını, 1 Haziran Perşembe akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda, 2019-2023 Şenlik Açılış Konseri Orkestrası Tekfen Filarmoni Orkestrası ile Jan Lisiecki’nin buluşacağı bir konserle yapacak.

Açılış haftasında dinleyiciler ayrıyeten, soprano ve şef Barbara Hannigan’ı Türkiye’deki birinci konserinde dinleyecek. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Hannigan’a eşlik edeceği konser 3 Haziran Cumartesi akşamı AKM’de düzenlenecek. Çellist Nicolas Altstaedt ise Münih Oda Orkestrası eşliğinde 2 Haziran’da İş Kuleleri Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

Müzik Rotası, Hafta Sonu Klasikleri ve Müzikli Bir Hafta Sonu ise şenliğin birinci hafta sonunda izleyiciyle buluşacak.

17 Haziran’a kadar, 18 farklı yerde, 25 konserde, 60’ın üzerinde ismi ağırlayacak şenliğin biletleri, passo.com.tr, Passo taşınabilir uygulaması, Passo perakende noktaları ve İKSV ana gişeden (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) satın alınabilecek. Konservatuvarların müzik kısmında eğitim gören öğrenciler, konserleri fiyatsız takip edebilecek. Öğrenciler ise tüm İKSV etkinliklerinde 10 TL’lik Eczacıbaşı Genç Bilet uygulamasından faydalanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir