56 ilde tefeciler de ‘Kafes’lendi!

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nın bir müddettir cürüm örgütlerine yönelik sürdürdüğü ‘Kafes’ operasyonları sürüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 49’uncusu düzenlenen Kafes operasyonlarının bu kere de tefecilere ve dolandırıcılara yönelik 56 vilayette eş vakitli olarak gerçekleştirildiğini ve operasyonlarda 147 kuşkulu hakkında süreç yapıldığını duyurdu.

Operasyona ait ayrıntıları toplumsal medya hesabından paylaşan Bakan Yerlikaya, “Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize cürüm örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize cürüm örgütlerini ve çeteleri çökertip, tek tek kafesin içine koyacağız” tabirlerini kullandı.

Operasyonlarda şüphelilerin Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Ziyanına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Şahıslara Karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Parada Sahtecilik, Resmi ve Özel Dokümanda Sahtecilik, Vergi Adap Kanununa Muhalefet kabahatlerini işledikleri tespit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir