Bursa Adalet Mahallesi sakinlerinin idarecilerden beklentileri neler?

Ahmet GÜNAY/ Esmanur GÜLBAHAR/ SERGEN DURAK /HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Mahallemin muhtarları programı kapsamında bu hafta, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Adalet Mahallesi’nin yeterliliklerini,güzelliklerini,sorunlarını ve külfetlerini, mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri ile bir arada konuştuk.

‘’PAZAR YERİ PROBLEMİNİ GİDERDİK’’

Adalet Mahallesi mahalle muhtarı Hüzeyfe Tığ otobüs çizgilerinin sıkıntısına değinirken şunları söyledi:

“Öncelikle güzel geldiniz. Ben Adalet Mahallesi muhtarı Hüzeyfe Tığ. Bu periyot benim birinci dönemimdi artık tekrardan Allah nasip ederse ikinci dönemim için de aday olmayı düşünüyorum. Bu devirde bizim en büyük problemlerimizden biri pazar yeri ve ortaokul problemiydi. Parklarımızdan birinin ardına süreksiz bir pazar yeri açarak giderdik, inşallah seçimden evvel burayı kalıcı olarak pazar yeri haline getirmeyi planlıyoruz. Bizim burada paklık işlerimise, Osmangazi Belediyesinin işçileri haftanın üç günü ilgileniyor. Yol meselesine baktığımız vakit Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde olan B16 ve B46 hatlarının mahallemizde daha sağlıklı çalışabilmesi ismine güzergah değişikliği talebimiz oldu. Haftaya bu talebimiz UKM’ye girecek, talebimiz UKM’ye girdikten sonra onaylanacak inşallah.’’ halinde konuştu.

En büyük meselelerden birinin pazar yeri olduğuna vurgu yapan mahalle azaları, “Çarşamba günleri bilhassa çok meşakkat yaşıyoruz. Bir hastamız olduğu vakit katiyetle o bölgeye giriş yapamıyor. Eğitim için bir talepte bulunmak gerekirse durumu olmayan, ilkokul, ortaokul ve üniversite öğrencileri ismine bir maddi kaynak yaratma kelam konusu olabilir.’’ kelamlarını kullandılar.

Genellikle muhtardan mutlu olduğunu söyleyen esnaf tek sorunun bozuk hava kurallarında dükkanının önünü kullanamadığını tabir ederken şunlara değindi:

“Çay bahçesi için kendi imkanlarım yetersiz kalıyor bunun için belediyeden bozuk hava kaidelerine karşılık bir şemsiye istiyorum.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir