Çağdaş Atan’dan galibiyet yorumu! “Kredi topluyoruz”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 11. haftasında Kasımpaşa’yı deplasmanda 1-0 mağlup eden Kayserispor’da Teknik Yönetici Çağdaş Atan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Çağdaş Atan, “Maçın öncesinde de söyledim, Kasımpaşa deplasmanı atmosfer olarak, rakibin koşucu oyuncularıyla, güç bir deplasman. Bugün onlara karılık vermemiz gerektiğini biliyorduk. Uygun çalıştık. Birinci yarıda iki bek tarafından gerimize fazla top yedik fakat ikinci yarıda bunu düzettik. Biraz karambol oyunu oldu. Net konum vermedik. Birinci yarı ve ikinci yarıda konumlar yakaladık. Daha erken koparabilirdik. Şu anda 19 puandayız ve üste tutunmak istediğimizi söylemiştik. Dönem başında hayal etmediğimiz bir pozisyondayız. Birinci 10 haftada 5 şampiyon grupla oynadık. 1,5 puan ortalaması hesaplamıştık, 1.75 ortalama yakaladık. Güç bir fikstürümüz var. Önemli rakiplerle oynayacağız ve ortaya birinci 8 konumunda kalarak gitmek istiyoruz. Oyuncularımı kutluyorum. Ağır ilgiyle karşı karşıyayız Kayseri’de, İstanbul’da da bu ilgiyi istiyoruz. Kişisel ricam, 3 Türk oyuncuyla başlayıp alanda bu halde kalmamız gerekiyor. Çok pahalı oyuncularım var. Bu oyunculara taraftarlarımızın biraz daha anlayışlı olmasını istiyorum. Onları desteklememiz gerekiyor. Bugün bütün oyuncular oyuna girip kıymetli katkı verdi” tabirlerini kullandı.

“İlk yarıda, ikinci yarı için kredi topluyoruz”

Kasımpaşa karşısında süratli isimlerle teğe bir yakalamak için plan belirlediklerini söyleyen Çağdaş Atan, “Bire birleri yakalamak istiyorsanız rakibi üstünüze çekmeniz gerekiyor. Birinci 10 dakika pas oyununu uygun yaptık. Rakip biraz kendi alanında oynama psikolojisiyle baskı yaptı. Birinci yarıda 3 durumumuz var. Evvel ortamı hazırlamak gerekiyor. Galatasaray maçında da bu maçta da oyunun birinci kısmında âlâ pas yapıp planımızı sürdürdük. Planımız düzgün işledi lakin ikinci yarıda 2’yi ve 3’ü bulup maçı erken bitirebilirdik. Eksik olan ikinci darbeyi vurmaktı. Kasımpaşa yeterli bir takım” dedi. Dönem başı maksatlarıyla şu andaki maksatlar ortasında farklılık olup olmadığı hakkında da konuşan Atan, “Bizim bu sene öncelikli hedefimiz bu ligi inançlı halde bitirebilmekti. Her şeyden evvel oyunun gücüne inanıyoruz. Kimi bölgelerde eksik kaldığımız noktalar oluyor. Stoper ve sol bekte eksiğiz. Sakatlık ve cezalı durumunda burayı nasıl dolduracağımızı da göreceğiz. Bulunduğumuz nokta şu anda çok güzel. Gayemiz birinci 8’de yer almak lakin dönem başına nazaran bu durum gerçekçi bir maksat değil. Devre ortasında transferi tekrar açamayabiliriz. İkinci yarı için kredi topluyoruz. Oyunun gücüne inanıyoruz. Çok çalışıp tekrar yapmaya çalışıyoruz. Oyuncular da oyunun geliştiğinin farkında ve piyasa pahalarını arttığının farkında. Bilal geçen sene biraz mühlet almış lakin ayaklarıyla öne çıkıyor, yeterli bir kaleci kazandık. Arif düzgün oynuyordu, sakatlandı lakin inşallah kısa müddette dönecek. Krizler fırsatlara çevrilmeli. Biz de bunu gerçekleştiriyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir