Haluk Pekşen’in kızından babasının ölüm nedeniyle ilgili açıklama

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in hayatını kaybetme sebebiyle ilgili kızı Ezgi Pekşen, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

16 Eylül’de ömrünü yitiren babasının ne koronavirüsten ne aşıdan ne de zatürreden hayatını kaybettiğini kaydeden Pekşen, Haluk Pekşen’e yanlış tedavi uygulandığını belirtti.

Haluk Pekşen’in 15 Ağustos Pazartesi akşamı yemek yerken rahatsızlandığını ve bunun üzerine Acıbadem Bodrum Hastanesi’nin acil servisine gittiklerini belirten Ezgi Pekşen, “Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını söz etti. Yapılan analiz sonucunda kan kıymetleri referans aralıkları içerisinde, EKG’si de olağan çıktı” tabirlerini kullandı.

Ezgi Pekşen, ağrı kesici verip kendilerini meskene gönderdiklerini lakin babasının acısının tüm gece devam ettiğini kaydetti. Sabah erken saatte tekrar hastaneye gittiklerini aktaran Pekşen, hekimlerin yeniden ‘her şeyin olağan olduğunu’ söylediğini, buna karşın Haluk Pekşen’in hastaneye yatmak istediğini, babasının o gece tansiyonunun yükselip alçaldığını ve ateşinin çıkmaya başladığını kaydetti.

17 Ağustos Çarşamba günü Haluk Pekşen’in tüm kıymetlerinin yükseldiğini ve bedende enfeksiyon oluştuğunu lisana getiren Pekşen, hekimlerin zatürre başlangıcı varsayımında bulunsalar da teşhis koyamadıklarını belirtti.

Ezgi Pekşen bu kademeden sonra babası Haluk Pekşen’i ambulansla Ankara İtimat Hastanesi’ne getirdiklerini söz ederek, süreci şöyle anlattı:

“KALP HİZASINDA DELİK OLDUĞU FARK EDİLDİ”

Bir müddet sonra “iyileştin” diye taburcu ettikleri babam daha da berbatlaştı ve uçak ambulansla Ankara İtimat Hastanesi’ne getirdik. Hekimler yemek borusunun 32.cm’nde kalp hizasında delik olduğunu fark ettiler ve babama sordular. Babam da balık yediği sırada kötüleştiğini ve bunu Acıbadem’de söz ettiğini söyledi. Lakin artık enfeksiyon kalp zarına yol yapmıştı, kıymetleri çok artmış ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Tabipler ellerinden geleni yapsalar da 22 gün geçmişti.

Benim canım babam her zamanki üzere elinden gelen tüm çabayı verdi lakin 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyo yapalım” demek yerine “size endoskopi yapalım” deseler şuan Haluk Pekşen aslanlar üzere yanımızda olacaktı. Lakin babama konulan yanlış teşhis üzere yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir