İYİ Partili Ağıralioğlu’nun sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum: Kırgınlık duymadım

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde yaşananlara zehir zemberek sözlerle reaksiyon gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz eden Ağıralioğlu, “Biz bugün çok değerli bir eşiğe geldik. Milletimizin muhtaçlığı bu türlü olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin gururlu makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Lakin dayatılan adaya karşıyız.” tabirlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BİRİNCİ YORUM

İYİ Partili Ağıralioğlu’nun kelamlarına Kemal Kılıçdaroğlu’ndan birinci yorum geldi. Halk Tv canlı yayınına katılan Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu’na kırgın olmadığını belirtti.

“AĞIRALİOĞLU DA ELEŞTİREBİLİR, KIRGINLIK DUYMADIM”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Meral Hanımla görüşmedim. Artık hengameleri bir tarafa bırakmak zorundayız. Geçmişin kavgalarının bu ülkeyi ne hale getirdiğini biliyoruz. Siyasetçi eleştirir fakat saygıyı korumak zorundasınız. Ağıralioğlu da eleştirebilir. Kırgınlık duymadım. Biz altı başkan Türkiye’nin geleceğine odaklandık geçmişine değil.

“DEVLETİME SAYGILIYIM”

Zor şartlarda okudum. 7 kardeşiz. Babam memurdu. Halktan birisiyim. Merhum annem okuma yazma bilmezdi. 7 kardeşten üniversiteye giden yalnızca benim. Sıkıntı şartlarda okudum, sıkıntı imtihanları kazandım. Devletin bütün kademelerinde çalıştım. Devletime saygılıyım. Devleti devlet yapan kurumlarıdır. Bakanlarla başbakanlarla çalıştım.

“İÇİMDE BİR FIRTINA YOK”

Düşüncelerimizi çok rahat söylerdik. Eleştirirdik. Neden olmaz olduğunu da söylerdik. Sonuçta karar siyaset organlarınındı. Devlet Planlama Teşkilatı üzere konseyler devletin akademisi üzereydi. Buralarda her siyasi görüşten kişi vardı. Lakin ne yazık ki kapatıldı. İçimde bir fırtına yok.

“HAYIR DİYENLERİ DE DİNLEYECEĞİZ”

Sakin bir beşerim. Birinci genel müdürüm bana dedi ki ‘Kemal bir gün yeterli yerlere geleceksin ancak sana yalnızca evet diyenleri değil hayır diyenleri de dinle’. O gün bugündür bu da aklımdadır. Hayır diyenleri de dinleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir